Klbko radosti –  vítajte na našej stánke

Budeme sa snažiť, aby ste na stránke našej chovateľskej stanice  klbkoradosti.sk  našli všetky informácie, ktoré hľadáte o samojedoch,
o nás , o naších psíkoch.

ARIJA KLBKO RADOSTI

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. KONTAKT

If you have any questions, do not hesitate to contact us.  CONTACT

Niečo o nás

Sme rodinka s jednou dcérou a dvomi psami.

Obidvaja sa venujeme turistike a lezeniu, preto pri výbere psa sme vyberali plemeno, ktoré bude s nami absolvovať tieto aktivity. Nakoľko na turistike a pod skalami je vždy veľa ľudí, psík musí byť mierumilovnej povahy, turistiku vykonávame aj v lete aj v zime, chodíme na dlhé túry –  a tak voľba padla na samojeda – nádherného psíka s úžasnou povahou.

V tom čase mala vrh CHS Tatranská žiara a tak sme po túre prišli pozrieť šteniatka. Bolo rozhodnuté. O 3 dni sme opäť  cestovali  do  Kežmarku pre našu samojedicu – Mášu – Babu Tatranská žiara. Bolo 23.11.2011 – a od tohto dňa sme hrdí majitelia tohto úžasného plemena.

Založenie CHS sme zvažovali dlhšie obdobie – cca 3 roky. Najskôr sme váhali, či áno alebo nie, ale nakoniec sme sa rozhodli, že si CHS založíme a Máškiných potomkov budeme mať pod vlastným menom.

Vieme, že mať CHS nie je len radosť, ale aj starosť a zodpovednosť.  Zodpovednosť za fenku, šteniatka. Myslíme si a dúfame, že túto úlohu zvládneme.

Našou prioritou nie je množstvo odchovaných vrhov, ale kvalitné zdravé jedince, ktoré budú úspešné nielen na výstavách ale hlavne v športe.

A budeme sa tešiť ak uvidíme naše šteniatka, ako rozdávajú radosť iným ľuďom. A tak isto nás budú tešiť aj úspechy naších odchovov.

A čoho sa bojíme? Bojime sa ak pri výbere majiteľa zlyháme a krásny chlpáčikovia sa budú mať zle. Uviazaní na reťazi, bití, špinavý, odložený niekde v „kúte“, bez pohybu, bez lásky. Tak isto sa bojíme zdravotného stavu. Aj keď toto je vec, ktorá sa  ovplyvniť nedá. Vždy je niečo medzi nebom a zemou.

Budeme sa snažiť aby naša CHS získala dobrú povesť a aby naša CHS bola zárukou kvality.

Ako dopadnú naše plány ukáže čas.

Rodina Babicová z Detvy.

skialp na Krížnu